top of page

ODDECH DLA MĘŻCZYZN.

Dla Mężczyzn. Z potrzeby wspólnoty. Z tęsknoty za zdrowym byciem razem. We wszystkim co dla Nas ważne. Z Serca. 4 dni dobrego wspólnego czasu w oddechu, pracy z ciałem i energią, polem rodziny i wzorcami męskości.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
ODDECH DLA MĘŻCZYZN.
ODDECH DLA MĘŻCZYZN.

Czas i lokalizacja

15 paź 2020, 14:00 – 18 paź 2020, 14:30

Tu i Teraz Rozwój Osobisty Rozwój Duchow, Nowe Kawkowo 52a, 11-042, Polska

Goście

O wydarzeniu

ODDECH I DUSZA MĘŻCZYZNY

 Dla Mężczyzn. Z potrzeby wspólnoty. Z tęsknoty za zdrowym byciem razem. We wszystkim co dla Nas ważne. Z Serca. 

Bycie mężczyzną jest podróżą. Jest ekstra, jest okropnie. Jest jak jest.    

Nie powiem, że wiem, jak być prawdziwym mężczyzną, bo nie umiem, tego lepiej od nikogo. I nie jestem pewien co to w ogóle znaczy. Ale wiem, że można być mężczyzną prawdziwym. I można znajdywać te swoją Prawdę i Energię po swojemu. Nie ma jednej dobrej drogi. 

 Znam się na Oddechu i zajmuję się nim od prawie 20 lat i w tym spotykałem mężczyzn i ich drogi i ich wspierałem, a oni mnie. Pamiętam, że kiedy wziałem udział w Męskim Kręgu z dr Davidem Thomsonem, to któryś z uczestników powiedział: Jadąc tu bałem się, że będę od wszystkich gorszy. To był moment, w którym wielu z Nas zadało sobie sprawę, że bało się tego samego. Że to się w końcu wyda. Że w końcu inni mężczyźni zobaczą naszą gorszość, z którą sobie próbujemu poradzić i nas odrzucą. Nic takiego się nie stało. Nie zostaliśmy zdemaskowani.    

Poznaliśmy bardziej męską zdolność do kochania, do bycia dzikimi i wkurwionym, do bycia zranionym, do bycia przestraszonym, do bycia wielkim, do bycia razem, do bliskości i przytulenia.    

Wielu z Nas po raz pierwszy poczuło się bezpiecznie między mężczyznami. Wielu z Nas poraz pierwszy poczuło, że nie musi dobrze wypaść. Odzyskiwaliśmy siebie, swoje ciała, swoje poczucie męskości i braterstwa i przyjaźni. Słuchaliśmy swoich historii.

 Kiedy ostatnio rozmawiałem z Konradem Kuśnierzewskim o planach Męskich Spotkań, doszliśmy do wspólnego wniosku, że przekładamy je wciąż. Być może lęk, który nosimy był silniejszy.   

 W Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie. 12 z tych osób to mężczyźni. Może mężczyźni wytrzymują swoje cierpienie w samotności, o której nikt nie wie, aż już nie wytrzymują. Może to głębokie przekonanie, że trzeba być silnym albo zginąć, wciąż zbiera żniwo. Może odchodzimy cicho, zamiast głośno powiedzieć: potrzebuję kogoś, Ciebie, albo ryknąć wkurwia mnie to. Albo nawet nie wiemy jak nazwać to wszystko, co czujemy. Bo przecież czujemy.   

Myślę, że w wielu z Nas jest jest rana i pustka w wyniku braku soczystej, ciepłej relacji z naszym Tatą. Że ten Mężczyzna mógł być mniej obecny niż to było nam potrzebne. Być może w innych z Nas jest odwrotnie i mamy serca ciepłe i przepełnione męską miłością.   Myślę, że wielu z Nas jest lęk przed złością/wściekłością - obawiamy się, że moglibyśmy kogoś zabić, gdyby pozwolić temu uczuciu się swobodnie poruszać, a jest w jego energii przecież Nasza dzikość, nieokiełznaność, zdolność do ochrony, bezkompromisowość, a także ruch do sięgania po swoje.   Być może boimy się, że jak zaczniemy płakać, już nigdy nie przestaniemy, a to otwiera naszą wrażliwość i zdolność do współczucia. Być może przez lęk przed byciem słabym nie pozwalamy innym poczuć, że mają siłę, żeby nas wesprzeć.    

Być może tak tracimy wtedy Naszą męską zdolność do Kochania całym sercem i ciałem. I traci ją Świat. Nasze kobiety , dzieci, przyjaciele, współpracownicy, mężczyźni.

W równości spojrzenia i poczuciu przynależność do różnorodnej męskiej wspólnoty możemy poczuć i wzmocnić własną męskość i z tym oparciem iść do świata i go zdobywać, chronić i kochać po Naszemu.   

Często słyszę od mężczyzn, że myślą o sobie jako o mniej kochających niż kobiety. Nie umiem się z tym zgodzić. Widziałem tyle  dobra w męskiej miłości.    W moim Tacie, którzy kocha cierpliwie i wytrwale. W moim nauczycielu Davidzie, który nauczył mnie miłości do wspólnoty, i kolejnym Bercie Hellingerze, który wnosił pogodę ducha i pokój mądrości, Richardzie Bolstadzie, który tworzył modele i struktury, żeby ludzie uczyli się lepiej. Czy w Praktykach Oddechu - 10 mężczyznach, którzy pracują na rzecz ludzi i którzy się przy mnie uczyli, z których każdy tworzy swoją męską i oddechową ścieżkę po swojemu. Czy w moim przyjacielu Andrzeju i Piotrze, do których mi blisko. W moim terapeucie Grzegorzu, który jest ostoją i sercem. Czy uczestnikach Męskiej wyprawy do Tajlandii, czy w mężczyznach, którzy pojawiają się na warsztatach. Widzę dużo męskiego dobra. I chcę, żeby rosło.   

Widzę, że temat męskiej seksualności jest sprowadzony do tabletek na potencję, podczas gdy możemy kultywować również i ten sposób bycia mężczyzną w sile, i ten sposób kochania poprzez dbałość o ciało, energię i zrozumienie, że nie jesteśmy maszynami, tylko mamy również seksualność podlegającą uczuciom i cyklom. Znam mężczyzn, którzy od lat kochają jedną kobietę, znam takich, którzy kochają czasem kilka naraz, znam takich, którzy kochają mężczyzn, znam takich, którzy kochają i tych i tych. I to też ma sens.  

 Nasze ciało jest często zajechane. Mamy to wytrzymywać. Jakby dbanie o siebie miało się sprowadzić do ewentualnego budowania mięśni, zamiast czułej relacji z tym, co będzie nas niosło przez resztę życia.

Zrobiłem kiedyś Męski Krąg w Warszawie, na który przyjechali mężczyźni z Poznania i Białegostoku na 5 godzin pobycia razem. Wielu z nich powiedziało, że czekało na ten właśnie Krąg. I wtedy powiedziałem, że będę robił więcej. Ze to zobowiązuje. Trwało to 2 lata, odkąd poprowadziłem ostatnie męskie zgromadzenie. Teraz czuję się bardziej gotowy.   

Zapraszam na pierwszy z cyklu warsztatów dla Mężczyzn.    ODDECH I DUSZA MĘŻCZYZNY.

W PROGRAMIE: 

1. Męskie Sprawy - dzielenie się tym co ważne i aktualne 

2. Ciało i Energia Mężczyzny - praca z ruchem, odreagowaniem, qi-gong dla witalności i potencji, łagodna terapia pulsacyjna

3. Męskie Dobro - nasze wzorce dobrej męskości 

4. Relacja z Męskością - sesje oddechu mandala życia

5. Oddech - praktyki codzienne i sesje oddechu 

6. Wspólnota - bycie razem, siedzenie przy ogniu, spacery po lesie 

7. Duch i Wizja - to co nas prowadzi     

Zapraszam Mężczyzn każdego statutsu finansowego, zawodu, wzrostu, stylu życia, koloru i orientacji seksualnej. Po Siebie. Po Oddech. Po Energię. Po Wspólnotę.

Wspólny Czas.

Cena: 590 pln do 7 kwietnia

Cena: 790 pln po 7 kwietnia 

Wpłata zaliczki rezerwuje miejsce. Po kliknięciu Zapisz się miejsce dostaniesz link do wpłat. MAM 30 MIEJSC.

UWAGA! Osobną zaliczką rezerwujesz miesjce w ośrodku!

Cena noclegu i wyżywienia w ośrodku:

Oferujemy wyżywienie wegetariańskie z opcją wegańską w cenie 85 zł (3 ciepłe posiłki + kawa, herbata, owoce stale dostępne).

 Ceny noclegów kształtują się, w zależności od standardu pokoju, od 120 zł (pokój 2-osobowy z własną łazienką) do 32 zł (miejsce na strychu, materac, pościel, ręcznik). 

Dysponujemy pokojami z własnymi łazienkami lub łazienkami na korytarzach. Pokoje są 2, 3 i 4-osobowe, w trzech budynkach: w Domu Głównym, Domu Łąkowym i w Mandali (na sąsiedniej polanie).

 Rezerwacja noclegów w ośrodku:         • Każdy uczestnik, który zgłosi się musi jak najszybciej zgłosić się do ośrodka mailowo, z podaniem numeru telefonu, aby zarezerwować nocleg.         • Ponieważ w tym samym czasie będą odbywały się inne warsztaty, pokoje rezerwujemy według zasady: kto pierwszy ten ma większy wybór jeśli chodzi o warunki.         • Po rezerwacji mailowej uczestnika w ośrodku konieczna będzie indywidualna wpłata zaliczki za pobyt w wysokości około 200 zł od osoby na konto ośrodka z opisem "zaliczka za pobyt .....". 

Zaliczka za pobyt jest zwrotna jedynie w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka, nie później jednak niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem zajęć.

 Kontakt e-mail pod adresem: kawkowo@tuiteraz.eu

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego:

  • Biuro ośrodka: +48 662 759 576
  • Jacek Towalski: +48 602 219 382
  • Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

 KONTO BANKOWE OŚRODKA TU I TERAZ 

Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

BANK PKO BP Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page