top of page

ODDECH ŚWIATA. TOSKANIA.

ODDECH ŚWIATA. TOSKANIA.
ODDECH ŚWIATA. TOSKANIA.

Czas i lokalizacja

Czas Do Ustalenia

Coiano, 50051 Coiano, Metropolitan City of Florence, Włochy

Goście

O wydarzeniu

TOSKANIA ODDECH SŁOŃCA WYPRAWA ROZWOJOWA ZE ŚCIEŻKĄ ODDECHU 23 czerwca 1 lipca 2017

TOSKANIA. ODDECH SŁOŃCA.

TOSKANIA. ODDECH SŁOŃCA.

9/14

Zapraszamy na wyprawę na ziemię Toskanii, pod jej Niebo i Słońce. 

Ta wyprawa mieści się w idei BreathWorld – Oddechu świata i świata oddechu.

Podczas naszej wyprawy znajdziemy się na ziemi, gdzie swoje bogactwo duchowe zakorzeniła kultura Etruska. Etruskowie cenili radość życia, jego zmysłowy wymiar, w tym samym czasie kultura ta silnie rozwinęła swoją świadomość duchową i sztukę prekognicji. Należała do kultur solarnych – oddających kult sile życia płynącej ze słońca. W jej bogatej symbolice znajdziemy również delfina, który jest powszechnie uznanym symbolem pokoju i radości. Kultura jest jak Alka-Selter. Nie widać go w szklance, ale jednak silnie oddziałuje na nas. Program i aktywności naszej wyprawy ułożyliśmy tak, aby umożliwić nam najpełniejsze wysycenie dobroczynną siłą Toskanii. Jej piękna, zapachu, smaku i mądrości. To wyjazd, w którym oddajemy się duchowi Toskanii w prowadzenie.

Wybraliśmy do tego idealne miejsce:La Pogiarella – duża włoska agroturystyka z basenem i tarasem, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Jest położona wśród przepięknych, zielonych toskańskich wzgórz otoczona winnicą i gajem oliwnym.

Weź oddech i ...

Wyobraź sobie poranki na tarasie tego domu, gdzie będziemy jadali pyszne włoskie śniadania.

Wyobraź sobie ciepłe wieczory z przepięknymi zachodami słońca i kojącym odgłosem cykad w tle.

Ciepły, delikatny powiew wypełnionego cudowną energią powietrza na swojej skórze.

Odetchnij.

Tam właśnie jedziemy.

W tym miejscu nauczysz się regenerować i rewitalizować przy pomocy oddechu.. Doświadczysz sesji sesji oddechu o charakterze transformacyjnym i sesji holistycznego pulsowania – cudu łagodnej pracy z ciałem. Poznasz i zastosujesz proste sposoby na budowanie odporności psychicznej na co dzień, podstawy medytacji, w tym medytacji aktywnej.Energia tego wyjazdu poniesie Cię jeszcze przez długi czas.

Obok warsztatów czekają na nas wyjątkowe atrakcje:

- zwiedzanie Ogrodów Tarota 

- relaks w wodach termalnych Saturnii,

- zwiedzanie zabytkowych miast i miasteczek, Sieny, Volterry, Certaldo.

- wypoczynek nad Morzem Liguryjskim

Podczas tej wyjątkowej wyprawy będziemy równoważyć relaks, warsztatowanie i sycenie się bogactwem historycznym i naturalnym regionu. Każdego dnia będą pewne aktywności warsztatowe, a niektóre dni będą im dedykowane.

Szczegółowy program wyjazdu:

Dzień 1:

Wylot z Katowic. Przejazd do Coiano (ok 3 godzin). Około godziny 19:00 obiadokolacja. To wieczór na relaks i przywitanie z Toskanią.

Dla osób, które wybrały opcję autokarową, wyjazd z Polski dzień wcześniej.

Dzień 2:

Rozpoczniemy poranną pracą z ciałem i oddechem. Po śniadaniu na tarasie zaproponujemy dopołudniowy relaks przy basenie i popołudniową sesję warsztatową. Teraz będziemy już gotowi do dalszych podróży i ciekawi Toskanii.

Dzień 3:

Pojedziemy do Certaldo – miasteczka Boccacia, włoskiego pisarza, twórcy nowożytnej nowelistyki.

To niezwykłe toskańskie miasteczko składa się z dwóch części: na dole, wokół placu Boccaccia, toczy się życie zwyczajne, z sobotnim targiem w cieniu pomnika pisarza. Są tam urzędy, sklepy i szkoły. Żeby poznać część górną, trzeba się do niej wspiąć autem lub pieszo jedną z trzech dróg albo podjechać z placu na szczyt kolejką ciągniętą linami po torach.  Miasteczko na górze, czyli Certaldo pierwotne i właściwe należy do najpiękniejszych i najbardziej konsekwentnie średniowiecznych w całej Toskanii. Górna część miasta jest mała ale przeniesie Cię w odległy klimat średniowiecza, nie ma sklepów z rzeczami codziennego użytku, nie ma krawca, szewca, optyka. Nie ma krzątaniny codziennego życia. Są za to knajpki w historycznych pałacach i domach z regionalnymi przysmakami, daniami ogólnowłoskimi i toskańskimi. Miasteczko to słynie również z cebuli o smaku niespotykanym nigdzie indziej, dlatego cebula jest w herbie miasta i na szyldach sklepów.

Po południu czas na relaks przy basenie, spacery i warsztatowanie.

Dzień 4: 

Przejedziemy do Volterry - zbudowanego na klifie 550 m nad poziomem morza miasta alabastru. Jest to miasto bogate nie tylko w zabytki ale przede wszystkim w historię. Jego historia sięga czasów etruskich kiedy to było członkiem związku 12 miast i jednym z najważniejszych miast w Etrurii. Etruskowie – tajemniczy lud, który stworzył wspaniałą kulturę i sztukę. Etruska architektura, rzeźba, i oczywiście freski są olśniewające. Słynęli oni z hedonistycznego podejścia do życia.W tym niezwykłym alabastrowym mieście wstąpimy do batysterium by w ciszy nasycić się jego niesamowitą energią, Zobaczymy ruiny rzymskiego amfiteatru pochodzące z I w. p.n.e Poszwędamy się razem lub osobno. 

Następnie przejedziemy do Sieny, która uchodzi za najpiękniejsze miasto Toskanii. Zobaczymy najwspanialszy średniowieczny rynek we Włoszech i olśniewającą pasiastą katedrę. Znajdziemy chwilę na spacer krętymi kamiennymi uliczkami, przystaniemy na włoskie espresso, poobserwujemy codzienne życie mieszkańców, poczujemy to miasto każdym zmysłem. Odwiedzimy również małe świątynie otoczone silną energią uzdrawiającą św. Katarzyny. 

Wieczorem powrócimy do Coiano. 

Dzień 5:

Czeka na nas całodzienny wypoczynek nad Morzem Liguryjskim, wraz z sesją pulsingu w na plaży, w rytmie fal.

Dzień 6:

Śniadanie. Przejeżdżamy w stronę Grosetto, zwiedzamy i medytujemy w Ogrodach Tarota - Il Giardio Dei Tarocchi, dzieło awangardowejfrancuskiej artystki rzeźbiarki i malarki - Niki de Saint Phalle. Historia ogrodu sięga 1955 r., gdy Niki de Saint Phalle w Barcelonie zachwyciła się fantastycznym „Ogrodem Güell” secesyjnego architekta Antonio Gaudi’ego. O tamtej pory jej marzeniem stało się stworzenie własnej, ogrodowej architektury, przewyższającej dotychczasowe realizacje w zielonej przestrzeni. Przez ponad 20 lat powstawała ta wielka ogrodowa budowla z 22 rzeźbami zainspirowanymi kartami tarota. Ten Ogród jest niewątpliwie miejscem mocy i spokoju. Baśniowe kształty, archetypy, wcielona wizja. Tutaj świat wewnętrzny, ukryty w człowieku znajduje swoją emanację w przestrzeni. Następnie przejedziemy do Saturnii, gdzie zrelaksujemy się w gorących źródłach z wodą siarkową. Naturalnie ukształtowane kaskady niecek i dwa naturalne wodospady tworzą przepiękny widok. Te dwa miejsca zostają w człowieku na długo. 

Na zawsze.

Dzień 7 i 8:

Ten dzień spędzimy relaksując się przy naszym basenie, spacerując po okolicznych wzgórzach oraz podczas wspólnych sesji warsztatowych. Zaczynamy żegnać się z Toskanią, ale nie tak do końca. Będziemy ją nieśli w sobie. Do następnego razu.

Dzień 9

Wyjazd do Bolonii. Przejazd na lotnisko. Wylot z Bolonii i przylot do Krakowa.

Osoby jadące autokarem, przyjazd do Polski około 2 w nocy dnia następnego.

Zakończenie wycieczki.

Mamy 10 - 14 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata zaliczki.

Zapisy:

INSTYTUT ODDECHU

Michał Godlewski 

m.godlewski@me.com

+ 48 608 487 307

lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie www.uwolnijoddech.pl

Cena zawiera:

- Nocleg w pokojach dwu - osobowych (apartamenty 1,2 pokojowe, w pokojach jest albo łoże małżeńskie albo dwa pojedyncze łóżka). Do dyspozycji gości rozległy teren agroturystyki, na którym znajdują się winnice i drzewa oliwne, trzy budynki przeznaczone na apartamenty oraz dwa baseny z leżakami.

- Wyżywienie:śniadania (wędliny, sery, świeże pieczywo, pomidory, ogórki, jajka lub pasty do chleba, herbata, kawa),obiadokolacje (dwudaniowy posiłek- danie kuchni włoskiej oraz deser).

- Wycieczki

- Bilety wstępów do wybranych obiektów

- Transport z/do lotniska w Bolonii,

- Ubezpieczenie,

- Program warsztatów

Cena nie zawiera:

- Kieszonkowego na pamiątkowe zakupy :-)

Wyprawa odbywa się po zebraniu minimalnej ilości osób, które umożliwią jej realizację. Serdecznie zapraszamy do zadawania pytań i zgłoszeń. 

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page