top of page

ODDECH TERAPEUTYCZNY dla Psychoterapeutów, Ustawiaczy, Coach'ów, Terapeutów Ciała.

Szkolenie Oddech Terapeutyczny skupia się na przedstawieniu interwencji terapeutycznych opartych o oddech w pracy z drugim człowiekiem - jego ciałem i historią osobistą. Podczas szkolenia doświadczysz oddechowego warsztatu, a także będziesz stosować oddechowe interwencje terapeutyczne w praktyce.

ODDECH TERAPEUTYCZNY dla Psychoterapeutów, Ustawiaczy, Coach'ów, Terapeutów Ciała.
ODDECH TERAPEUTYCZNY dla Psychoterapeutów, Ustawiaczy, Coach'ów, Terapeutów Ciała.

Czas i lokalizacja

07 cze 2024, 10:30 – 09 cze 2024, 17:30

Warszawa, Warszawa, Polska

Goście

O wydarzeniu

ODDECH TERAPEUTYCZNY DLA PSYCHOTERAPEUTÓW, USTAWIACZY, COACHÓW, PSYCHOLOGÓW, TRENERÓW, TERAPEUTÓW CIAŁA, LEKARZY I OSÓB ZWIĄZANYCH Z PROFESJONALNĄ POMOCĄ INNYM

Szkolenie Oddech Terapeutyczny skupia się na przedstawieniu interwencji terapeutycznych opartych o oddech w pracy z drugim człowiekiem - jego ciałem i historią osobistą. Podczas szkolenia doświadczysz oddechowego warsztatu jako uczestnik, a także podczas każdej sesji szkoleniowej będziesz występował w roli klienta/pacjenta lub terapeuty.

Oddech jest czynnością fizjologiczną i psychologiczną. W apsektcie fizjologicznym reguluje i odzwierciedla działanie układu nerwowego, reguluje poziom energii życiowej, a także odziałowuje na zmiany biochemiczne, jest nieocenionym pomocnikiem w pracy z napięciami psychogennymi i bólem wynikającym z napięć. Na poziomie psychologicznym oddech odzwierciedla nasze ja - self. Jest swobodny, ściśnięty, ogrniaczony, wolny, zdezorganizowany, stłumiony, pełny, lekki, miarowy. Leczniczy potencjał oddechu jest niemalże nieograniczony.

W programie:

 • Oddechowe Self - oddech jako reprezentacji historii osobistej
 • Diagnostyczna praca z oddechem - obserwacji i analiza wzorców oddechowych klienta/pacjenta
 • Reorganizacja skturktury doświadczania i napięcia - otwieranie ożywienia w ciele poprzez pracę z oddechem
 • Terapeutyczne znaczenie dostrojenia i rezonansu somatycznego w pracy klientem/pacjentem
 • Teoria poliwagalna - wielofunkcyjnego nerwu błęgnego
 • Psychosomatyczne skutki traumy i przewlekłego stresu
 • Oddechu regulujący układ nerwowy i stabilizujący samopoczucie
 • Sesje pracy z doznaniami i symptomami cielesnymi
 • Sesje pracy z doznaniami i symptomami emocjonalnymi
 • Interwencje werbalne i  pozawerbalne w pracy z oddechem
 • Poszerzanie okna tolerancji na doświadczenia fizyczne i emocjonalne
 • Budowanie bezpieczeństwa i zaufania w ciele jako podstawowych kompetencji prowadzących do dobrostanu
 • Oddech rewitalizujący

Szkolenie jest dedykowane osobom pracującym profesjonalnie z innymi ludźmi: psychoterapeutom, fizjoterapeutom, osteopatom, ustawiaczom, coachom.

Meotda pracy uwzględnia zasady andragogiki - uczenia się osób dorosłych, pracujemy w oparciu o Cykl Kolba przyjazny dla każdego stylu uczenia się. Posłużymy się ćwiczeniami i praktykami oddechu, własną refleksją, wykładami opartymi o badania naukowe spełniające kryteria rzetelności naukowej, dyskusją  i superwizją grupową. 

CENA 1950 pln do 27 maja, 2350 od 28 maja (cena z Vatem)

Cena obejmuje trzy dni warsztowe i materiały szkoleniowe.

Cena nie obejmuje noclegu i wyżywienia. 

Podczas warsztatu na sali będzie dostępna woda, kawa, herbata i przekąski.

Wielkość grupy szkoleniowej: 12-18 osób

Rezerwacja miejsca odbywa się poprzez wpłatę zaliczki 950 pln, lub wpłatę całości kwoty i wypełnienie kwestionariusza zgłoszenia.

Zaliczkę można wpłacić zapisaniu się na wydarzenie - kliknij ZAPISZ/RSVP - i otrzymaniu mailem potwierdzenia zgłoszenia z linkiem do wpłaty. Automatycznie dostajesz fakturę z tytułem Szkolenie.

 

Pozostałą część płatności należy uiścić przed rozpoczęciem zajęć.

Prowadzący:

Michał Godlewski

Założyciel Instytut Oddechu (www.InstytutOddechu.com). Autor książki Inteligencja Oddechu (www.InteligencjaOddechu.pl), książki Oddech Transmodalny (w procesie wydawniczym). Trener Praktyków i Terapeutów Oddechu w podejściu transmodalnym. Instytut Oddechu prowadzi treningi zgodne z międzynarodowym standardem Global Professional Breathwork Alliance.  

 Od ponad 20 lat jestem w pracy z drugim człowiekiem metodami oddechowymi, są one esencją ludzkiego wymiaru doświadczania i mają ogromny potencjał leczniczy, który jest stopniowo rozpoznawany i asymilowany przez kręgi profesjonalne, jak również dociera do coraz szerszych kręgów społecznych. Występowałem dwukrutotnie na Konferencji Pracy z Ciałem "Sapere" i wykładałem podczas studiów "Trener i Coach" w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks.J. Tishnera, pełniłem rolę opiekuna merytorycznego w rocznym programie kształcenia trenerów biznesu Akademia Mistrzów Treningu. Traktuję pracę z oddechem poważnie i z zachwytem.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page