top of page

PO CO CI ODDECH?

Zaktualizowano: 6 mar 2020

Czym jest Praca z Oddechem i co może Ci dać ?

Obserwujemy wzrost zainteresowania zdrowym życiem i koncepcjami wellbeeingu. Z cienia wychodzi psychoterapia poprzez ciało, w której oddech jest ważnym elementem. Cieszę się z tego. W serii artykułów na blogu przybliżam pracę z oddechem ze szczególnym uwzględnieniem metody, którą się posługuję - Oddechu Transmodalnego.

Do czego może Ci się przydać praca z oddechem?

Możesz jej użyć jako:

- formy regeneracji psychofizycznej - kiedy potrzebujesz codziennego resetu lub naładowania

- terapii ciała - praca z napięciami fizycznymi i bólem

- formy psychoterapii - docieranie do przyczynTwoich problemów i radzenie sobie z nimi

- narzędzia poszerzania świadomości - wzrost rozumienia siebie w tu i teraz, a także tworzenie nowych możliwości reagowania na sytuacje

- ścieżki rozwoju duchowego - znajdywanie głębszego poczucia siebie i związku z życiem

I więcej.


LEPSZE FUNKCJONOWANIE NA CODZIEŃ: - kojenie siebie - wzmacnianie siebie - budowanie zrównoważenia, siły i odporności psychicznej - pozysykiwanie energii - rozwój kompetencji interpersonalnych (rozwinięcie przenikliwości, empatii i asertywności) - rozwój komeptencji intrapersonalnych (rozwinięcie zdolności regulowania emocji i efektywnego ich kanalizowania) -  pozostawanie spokojniejszym (na tyle, że emocje nie porywały, ale tak, aby życie było ekscytujące) - optymalizowanie kierunku życiowego

- dbanie o własne potrzebyTemu służą praktyki oddechu opisane w książce Inteligencja Oddechu www.InteligencjaOddechu.pl
ŻYCIOWY FLOW

W zaawansowanej praktyce oddechu - podczas sesji oddechu przekraczamy nasze uwarunkowania i ograniczenia po to, aby w pełni uczestniczyć w życiu. Na przykład boimy się powiedzieć, co czujemy, ponieważ obawiamy się dezaprobaty. Nie umiemy odmówić komuś w potrzebie i zawsze poświęcamy siebie. Dążymy do sukcesu bez zwracania uwagi na zabawę,ciało i odpoczynek. Uzależniamy się od kieliszków wina, seriali i ludzi, lub wręcz przeciwnie nigdy nie pozwalamy na bliskość i uciekamy w pracę i porządek. Przekładamy nasze pragnienia i nie realizujemy pomysłów, ponieważ w głębi ducha nie uznajemy ich za wartościowe. Zostajemy, gdy powinniśmy odejść z pracy lub relacji, lub odchodzimy, bo uciekamy przez spełnieniem, myśląc, że na nie nie zasługujemy. Jemy nie to co chcemy. Nie mówimy tego, co myślimy. Przeczekujemy.

W pracy z oddechem odkrywamy nasze wzorce funkcjonowania - stajemy się ich świadomi i potrafimy je zmieniać. Docieramy do ich przyczyn w uwarunkowaniach rodzinnych, społecznych, trudnych momentach życiowych, czasem regresujemy do wydarzeń porodowych lub prenatalnych lub linii pokoleniowych.

Dzięki temu zyskujemy pełniejszą i bardziej satysfakcjonującą relację ze sobą, z innymi i z życiem. Mówimy, jak się mamy i umiemy się odsłonić. Orientujemy się, że jesteśmy ważni. Zyskujemy wiarę i odwagę, żeby żyć swoim życiem. Pogłębia się nasza ochota na doświadczanie bliskości i radość z seksualności. Spokojnie realizujemy swoje plany, przyjmujemy sukcesy i radzimy sobie z kryzysami. Zaczynamy lubić swoje życie, a czasem pozwalamy sobie na pełne nim upojenie. Przestajemy być przesadnie mili, stajemy się prawdziwi i życzliwi. Obejmując naszą dziwność i niedopasowanie do reszty, zaczynamy szanować naszą drogę.

Budujemy, uzdrawiamy i reorganizujemy siebie.

Oddech pomaga nam odkrywać nasze oryginalne jakości i Mojość - psychiczną unikalność, którą nazywamy Duszą. Pozwala nam poradzenie sobie z doznanymi krzywdami i uwalnia zablokowaną w napięciach fizycznych energie. Dzięki temu płynie ona swobodnie. Dzięki temu pozyskujemy dostęp do swojego twórczego potencjału. Najczęściej towarzyszą temu nowe chęci do życia i działania w jakieś dziedzinie.

DUCHOWOŚĆ

Oddech zabiera nas w doświadczenia naszej własnej natury świadomości i duszy. Pozwala nam odkrywać głębię tego co w nas jest i sięga źródła naszej miłości do życia. Przekraczamy nasze wyobrażenie tego, kim jesteśmy. Stajemy się tym, kim byliśmy jest to jednak raczej dane niż kontrolowalne. Większość ludzi w tym procesie odkrywa po co żyje i jaka jest ich natura. Dzięki temu zaczynają mieć poczucie sensu istnienia, a także współistnienia z innymi. Ten nowy sposób widzenia siebie i świata sprawia, że zmieniają się nasze priorytety i wartości. Chcemy żyć w sposób przynoszący wartość i to nas motywuje.1093 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page